Stajnia ROBIR

Witamy w naszej sekcji FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zależy nam na tym, abyś miał dostęp do wszystkich potrzebnych informacji w jednym miejscu, dlatego starannie zebraliśmy i opracowaliśmy odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się wśród naszych klientów. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj wszystko, co potrzebne, aby w pełni korzystać z naszych usług.

Nie. Uczymy zarówno dzieci jak i dorosłych także od podstaw. Wystarczy zadzwonić i umówić się na jazdę konną na lonży.

Trzeba zadzwonić pod numer: +48 533 377 833 . Instruktor udzieli wszelkich informacji i umówi na naukę jazdy na lonży.

Prosimy dzwonić WYŁĄCZNIE w godzinach:od wtorku do piątku od godz. 15:00 do 18:00 w weekend od godz. 9:00 - 18:00

Nauka jazdy na lonży to ukończone 8 lat. Młodsze dzieci zapraszamy na prowadzaki na kucykach .Nie ma górnej granicy wieku. Zawsze można zacząć uczyć się jeździć konno.

  • Długie i wygodne spodnie typu leginsy ( jeansy nie są zbyt dobre ze względu na szwy po wewnętrznej stronie ud mogące powodować obtarcia). Nigdy nie jeździmy w krótkich spodenkach nawet latem.
  • Buty na płaskiej podeszwie. Nigdy klapki czy sandały.
  • Kask i kamizelka ochronna. Ten sprzęt stajnia udostępnia bezpłatnie
  • Proponujemy przyjście 15-30 min. wcześniej by przygotować siebie (dopasowanie kasku i kamizelki) i konia do jazdy oraz nie spóźnić się na zajęcia.

Podczas umawiania się na jazdę konną prosimy o podanie swojego wzrostu, wieku, a także stopnia zaawansowania jeźdźca, na podstawie którego zostanie dobrany odpowiedni koń lub kuc. Dla jeźdźców uczęszczających na zajęcia przez dłuższy czas jest możliwość prośby o przydzielenie danego konia. Ostateczną decyzje podejmuje instruktor.

Głównie konia do jazdy przygotowuje osoba, która będzie na nim jeździć. Osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia w czyszczeniu i siodłaniu koni pomogą osoby przydzielone do pomocy. Proponujemy by pojawić się około 30 min wcześniej przed jazdą, by spokojnie przygotować konia oraz nie spóźnić się na zajęcia. Osoby, które wsiadają na konia po kimś, kto już wcześniej na nim jeździł będą miały gotowego konia do jazdy. Informacji czy koń będzie przygotowany czy też nie udzieli instruktor.

Ten czas nie wlicza się w poczet jazdy konnej. Jest to darmowy czas, w którym zapoznajemy się z koniem.

Posiadamy krytą ujeżdżalnię, więc jesteśmy niezależni od zmiennej pogody. Informacja o odwołaniu jazdy konnej lub przesunięciu godziny odbywa się telefonicznie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Każdy początkujący jeździec, a także jeźdźcy, którzy czują się niepewnie, ponieważ od długiego czasu nie jeździli konno zaczyna od zajęć na lonży(30 min). Koń jest trzymany na długiej lince zwanej lonżą przez prowadzącą osobę. Tempo nauki zależy wyłącznie od jeźdźca jego predyspozycji i możliwości. Dla tych, którzy już opanowali odpowiednie umiejętności i wiedzę , proponujemy tzw. korytarz , malutka grupa (30 min.) a później jazdę w zastępie (grupie) 45 min.

Chęć jazdy w teren powinniśmy zgłosić instruktorowi, który po ocenie naszych umiejętności powie czy już możemy pojechać w teren. Tereny odbywają się tylko z instruktorem, nie ma możliwości samodzielnego wyjazdu w teren.

Masz więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, pod którym można się także zapisać na zajęcia jazdy konnej: +48 533 377 833.

Pamiętaj

W jeździe konnej zdarzają się wypadki i każdy kto się na nią decyduje musi sobie zdawać z tego sprawę. Nigdy, nawet na chwile, nie wsiadaj na konia bez ochronnego nakrycia głowy! Szkółka dysponuje takimi i udostępnia je nieodpłatnie! Zadbaj też o to, aby odzież i obuwie było odpowiednie do bezpiecznego i wygodnego uprawiania jazdy konnej (długie spodnie, płaska podeszwa-adidasy dopuszczalne). Nie podchodź do konia w klapkach lub sandałach.

Koń jest żywym stworzeniem, dlatego nigdy nie traktuj go przedmiotowo. Jest wrażliwy, czuje ból i strach ale też zadowolenie .Przebywając w jego pobliżu nie krzycz, nie hałasuj, nie rób gwałtownych ruchów, nie biegaj, staraj się zawsze zachować spokój! Koń jest naszym partnerem!

Zanim zdecydujesz się na jazdę konną zastanów się czy nie masz lub czy twoje dzieci nie mają żadnych przeciwwskazań zwłaszcza zdrowotnych...(w razie potrzeby najlepiej skontaktuj się z lekarzem).

Nie można przewidzieć zachowania zwierzęcia w nietypowych dla niego sytuacjach. Zawsze przy obchodzeniu się z koniem zachowaj ostrożność! Nigdy nie podchodź od tyłu!

Nie zgadzamy się na samodzielne karmienie koni , a tym bardziej kucyków. Czasami można im bardziej zaszkodzić niż sprawić przyjemność.

Szanuj sprzęt z którego korzystamy! Po skończonej jeździe zawsze wieszaj go na swoje miejsce i nie zapomnij o umyciu wędzidła! Kask i kamizelkę odłóż na swoje miejsce.

Jeśli czegoś nie wiesz/nie rozumiesz zapytaj instruktora. Jeśli czegoś nie umiesz/nie dajesz rady zrobić poproś o pomoc.

Instruktor dba o Twoje bezpieczeństwo. Słuchaj co mówi i stosuj się do jego zaleceń.